اخبار سکه و ارز

روند صعودی طلای جهانی ادامه یافت

روند صعودی طلای جهانی
روند صعودی طلای جهانی

روند صعودی طلای جهانی ادامه یافت

در معاملات روز چهارشنبه قیمت طلا در بازار جهانی تحت تأثیر افت بازده اوراق خزانه با افزایش قیمت همراه بود به طوری که نزدیک به بالاترین حد در سه هفته گذشته ایستاد .

بر اساس برخی سایت های خبرگزاری کشور و به نقل از ایسنا , بهای هر انس طلا برای تحویل فوری با ۲/ درصد افزایش قیمت همراه بوده که به قیمت ۱۸۰۰ دلار و ۴۲ سنت رسید , بهای معاملات صورت گرفته در این بازار در روز سه شنبه به ۱۸۱۴ دلار ۷۸ سنت رسیده بود که این رقم بالاترین قیمت از هفدهم ژوئن بود .

در بازار معاملات آتی آمریکا , هر انس طلا با افزایش قیمتی ۴/ درصدی همراه بوده که به رقم ۱۸۰۰ دلار و ۵۰ سنت رسید معاملات صورت گرفته در این بازار در شب گذشته با افزایش ۶/ درصدی در ۱۷۹۴ دلار و ۲۰ سنت بسته شد .

به نقل از تحلیل گر مؤسسه آی ان جی , وارن پاترسون , آنچه از قیمت طلا حمایت کرده مطمئنا اوراق قرضه بوده است همزمان در اوایل معاملات صبح چهارشنبه نیز شاهد ضعف کم دلار آمریکا نیز بودیم که بدون شک این امر در رشد قیمت طلا بسیار مؤثر تلقی گردید .

بازده اوراق خزانه ده ساله آمریکا نیز در بیش از چهار ماه اخیر به پایین ترین حد خود رسید . زیرا آنچه که هزینه نگهداری طلا  این دارایی بدون سوددهی را کاهش می دهد بازده پایین تر اوراق قرضه می باشد .

پس از افزایش یافتن ۴/ شاخص دلار در معاملاتی که در روز گذشته صورت گرفت در معاملات روز جاری کمی با کاهش قیمت همراه بود و در ۹۲٫۵۱۵ واحد قرار گرفت .

حال فعالان بازار منتظر انتشار یافتن جزئیات نشست سیاست پولی اخیر بانک مرکزی آمریکا در روز چهارشنبه بوده که این احتمال می رود که سیگنال های بیشتری را در رابطه با دیدگاه سیاستگذاران آمریکا در باب تورم و سیاست پولی فراهم نماید .

آنچه جذابیت سرمایه گذاری در این فلز زیبای زرد ارزشمند را کمتر می کند و از طرفی نیز باعث افزایش هزینه نگهداری طلا می گردد نرخ های بهره بالاتر است .

یک نظر سنجی در گزارشات رویترز نشان داد که فعالیت صنعت خدمات آمریکا در ژوئن با رشد ملایمی همراه بوده و احتمال می رود که به علت کمبود کارگر همچنین مواد اولیه در مضیقه قرار گرفته که این دو دلیل منجر به ادامه انباشت کارهای نیمه تمام شده است .

در بازار دیگر فلزات گرانبها همچنین هر انس نقره برای تحویل فوری ثابت بود و با بهای ۲۶ دلار و ۱۴ سنت معامله گردید , هر انس پلادیم نیز برای تحویل فوری کاهشی ۳/ داشته و به ۲۷۸۳ دلار و ۷۳ سنت رسید هر اونس پلاتین نیز برای تحویل فوری با ۵/ درصد کاهش در ۱۰۸۶ دلار و ۴۹ سنت ایستاد .

احتمال افت قیمت سکه در روز شنبه

سکه بازان توانسته اند که با اهرم افزایش قیمت دلار تا حدودی ارزش دارایی خودر ا حفظ نمایند اما با این وجود برخی از فعالان احتمال کاهش قیمت سکه در روز شنبه را گمانه زنی می کنند بعد از ظهر پنج شنبه ارزش سکه تا حدود ۱۰ میلیون و ۳۳۰ هزار تومان کاهش یافت اما معامله گران با رشد دلار در حدود ۲۴ هزار و ۴۰۰ تومان توانستند این فلز را در حدود ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان نگه دارند .

فعلالان بر این باورند در صورتی که روز شنبه دلار افزایش پیدا نکند سکه با سرعت زیادی نزولی می شود در روز جمعه این فلز گرانبها با کاهش قیمت همراه بود و حدود ۱۰ میلیون ۱۰۰ هزار تومان ریزش کرد این مسأله کار سکه بازان را برای روز شنبه کمی دشوار نموده و احتمالا سکه امامی در روز های آغازین هفته با کاهش قیمت رو به رو خواهد بود .  اخبار روز سکه و ارز را با بازرگانی امین دنبال کنید

صدودر فاکتور رسمی کاملا قانونی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *