اخبار سکه و ارز

دلایل افزایش قیمت سکه و طلا

دلایل افزایش قیمت سکه و طلا
دلایل افزایش قیمت سکه و طلا

دلایل افزایش قیمت سکه و طلا

طبق گفته های رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران افزایش انس جهانی و نرخ دلار در بازار ارز , دو عامل اصلی مهم در  افزایش قیمت طلا و سکه در طی روز های گذشته  بوده است .

ابراهیم محمد ولی در گفت و گویی که با برخی خبرگزاری ها داشت در مورد وضعیت سکه و طلا بیان نمود : هر زمانی که نوساناتی در زمینه سکه و طلا روی می دهد بازار سکه و طلا به حالت رکود در می آید و به همین دلیل یعنی کاهش تقاضا , خرید و فروش خاصی نیز صورت نمی دهد .

ابراهیم محمد ولی در این باره افزود : در حال حاضر اونس جهانی نسبت به روز های گذشته با افزایش قیمت همراه بوده و به ۱۹۰۴ دلار و ۵۰ سنت رسیده است همین امر سبب تغییر بازار ارز و افزایش شدن نرخ ها در این بازار گردیده است .

رئیس اتحاد سازندگان طلا و جواهر تهران ادامه داد : بنابراین عواملی که ذکر شد اثر افزایشی روی نرخ طلا و سکه داشته است , به صورتی که یک مثقال طلای ۱۷ عیار به ۴ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار را به ۱ میلیون و ۸۰ هزار تومان رسانده است .

وی در ادامه به این نکته نیز اشاره نمود که , همچنین نرخ هر قطعه سکه طرح جدید ۱۰ میلیون و ۷۵۵ هزارتومان , سکه طرح قدیم نیز ۱۰ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان , نیم سکه ۶ میلیون تومان , ربع سکه ۳ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان و همچنین سکه یک گرمی ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان شده است .

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران افزود : دو عامل اصلی افزایش قیمت طلا و سکه , افزایش اونس جهانی و نرخ دلار در بازار ارز بوده است .

وی در خاتمه نیز گفت : پیش بینی درباره قیمت ها کار سخت و کار دشواری است اما انتظار می رود که نرخ ها در بازار ارز کنترل شود تا اثر این کنترل قیمت روی طلا و سکه نیز قابل مشاهده باشد . اخبار سکه و ارز را با بازرگانی امین دنبال کنید .

صدور قانونی فاکتور رسمی کالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *