اخبار کالا

توزیع برنج وارداتی بازار را به ثبات می رساند

توزیع برنج وارداتی بازار را به ثبات می رساند
توزیع برنج وارداتی بازار را به ثبات می رساند

توزیع برنج وارداتی بازار را به ثبات می رساند

به گفته مدیر کل توزیع و فروش شرکت بازرگانی ایران , توضیع برنج وارداتی تا رسیدن بازار به شرایط مطلوب ادامه دارد .

به نقل از شرکت بازرگانی دولتی ایران , حجت براتعلی بیان نمود به منظور تأمین و رفع نیاز بازار از اوایل شهریور ماه میزان ۱۰۰ هزار تن انواع برنج وارداتی به بازار وارد گردید که حجم ۸۰ درصد این برنج جذب بازار شده است

وی گفت : برای رسیدن به ثبات قیمتی , عرضه ۵۰ هزار تن برنج وارداتی دیگر نیز از نیمه ماه مهر در بازار شروع شده این روند ادامه داشته و تا کنون حجم توضیع برنج وارداتی به ۱۵۰ هزار تن رسیده است .

حجت براتعلی ادامه داد : هم اکنون قیمت مصرف کننده برنج هندی ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان , برنج پاکستانی ۲۰ هزار و ۵۰۰ تومان , برنج تایلندی ۱۲ هزار و ۵۰۰ است این برنج ها در فروشگاه های زنجیره ای , تعاونی های مصرف همچنین واحدهای صنفی منتخب به فروش می رسد .

وی تصریح کرد : برنج های وارداتی از محل ذخایر راهبردی شرکت بازرگانی دولتی ارائه می گردد و تا هر زمان که نیازمند توضیع باشد این روند ادامه می یابد تا کاستی در این زمینه احساس نشده و شرایط برنج در بازار پایدار گردد .

براتعلی گفت : مهم ترین هدف از توضیع برنج وارداتی از یک طرف کنترل قیمت و از سوی دیگر کنترل نسبی قیمت برنج داخلی به صورتی که قیمت برنج داخلی افزایش نداشته و در شرایط مطلوب قرار گیرد .

این مقام مسئول خاطر نشان کرد : آنچه موجب شد که برنج داخلی تا ۱۸ و نیم درصد کاهش تولید داشته باشد شرایط خشکسالی بود . حتی شیوع کرونا ویروس در کاهش تقاضا تأثیر قابل مشاهده ای نداشت چرا که برنج به عنوان کالای اساسی و عمده محسوب شده و جایگاه خاصی در سبد کالای ایرانیان دارد .

مدیر کل توضیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت : با در نظر گرفتن اینکه در فصل برداشت برنج پاییزه قرار گرفته ایم به نظر می رسد که در این فصل به علت افزایش عرضه و کنترل قیمت برنج وارداتی بتوان بازار برنج داخلی را به ثبات رساند .

فروش فاکتور رسمی مورد تایید دارایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *